Napsali o nás

Ohlas na Oratorium Mistr Jan Hus v Praze

Some selections of Pachmans „Mistr Jan Hus,“ performed live in Prague the other night to commemorate the 600th anniversary of the martyrdom of Jan Hus. I think you can call it a „rock opera,“ Czech style. I found it deeply moving and affecting. I dont know what words they were singing, but the story is clear, the melodies are tremendous, and the spirit of Czech defiance overwhelming. Marvelous stuff.

Mr Pachman: I am the Faculty Principal of the International House at the University of South Carolina. I was privileged to hear your „Mistr Jan Hus“ the other night in Prague. I found it deeply moving. I wonder if there will be a DVD version, perhaps of the live performance, or another staged performance, with English sub-titles? I would very much like to share this with my students. Thank you for your work. Bravo!

Americký vysokoškolský profesor, pan Snyder


Poděkování od řádu milosrdných bratří

opitz_podekovani_2014


Prosincove vydání měsíčníku Městské části Praha 4 Tučňák

tucnak2014

Zdroj: Tučňák


Účast našich zpěvaček na soutěži Hvězdné nebe Prahy 4

Gratulujeme našim zpěvačkám z Prážat - Sáře, Simče a Mariánce - za 1. místo v pěvecké soutěži.

hvezdne_nebe_1

hvezdne_nebe_2

hvezdne_nebe_3

fotogalerie na stránkách MČ Praha 4

článek na stránkách ZŠ Kavčí hory


Magda Malá a Prážata

Reportáž na VIP zprávách TV Prima

http://play.iprima.cz/vip-zpravy/vip-zpravy-16102013 0:33


Srdeční záležitosti Magdy Malé

Známé tváře vystoupily ve prospěch charity

Známé tváře podpořily Nadační fond Magdy Malé, která se již několik let snaží pomáhat ženám v nouzi. Charitativní koncert se konal 8. října v divadle Broadway.

magda_mala2013

Známé tváře podpořily Nadační fond Magdy Malé, která se již několik let snaží pomáhat ženám v nouzi. Ve zcela zaplněném divadle Broadway vystoupila Hanka Křížková. Ta se chlubila vyměněnými klouby: „Mám endoprotézu kyčelního kloubu, operaci kolene, ale teď už budu skákat přes kaluže,“ svěřovala se Marcele Březinové zpěvačka s šansonovým hlasem Křížková.
Marcela Březinová byla ve vedlejší vesnici na výstavě koz a její koza dostala ocenění. „Hele, nevím podle kterých kritérií to hodnotili, ale prostě mám nejlepší kozu v regionu, jen mi nedává pořád mléko, ale tak hlavně mně v létě sežrala trávu. Skoro jsem nemusela sekat trávu, je lepší než sekačka o své chlupaté kamarádce,“ dodává Marcela Březinová.

Nejvíce fanynek měl v zákulisí David Deyl. Původně učitel tělocviku přiznal, že mu nikdy nešla čeština. „Je to těžké pro mě,“ dodává Deyl. Marcela Holanová se svěřila, že se už chystá na vánoce a letos poprvé začala nakupovat vánoční dárky v předstihu. „Nemám ráda davy, proto jsem si řekla, že chci do půlky listopadu mít nakoupené všechny dárky,“ dodává Marcela, která vystupuje se svou kapelou. srdeční záležitosti
srdeční záležitosti Monika Absolonová, která věří v čarodějnické schopnosti, si stihla nechat v zákulisí vyložit karty: „Příští rok bude pro mě nejlepší rok za celou moji kariéru. Vždy se mi to splnilo, věřím ve svou budoucnost,“ dodává Absolonová.
Leona Machálková posilovala svou imunitu v zákulisí čerstvými jablky a pomeranči. Magda Malá s kamarádem Davidem Novotným přebírala šek z rukou Moniky Absolonové a kouče Marka Dzirasy s částkou 129 000Kč pro Nadační fond Magdy Malé na pomoc opuštěným matkám v nouzi. „Jsme všichni rádi, že tě máme“ Magdičko poděkoval David Novotný.

srdeční záležitosti
„Ty jsi mi moc v životě pomohla,“ uronila Magda slzu na konci přebírání šeku z rukou Moniky. „Byla jsi se mnou v těžkých chvílích života a já děkuji Tobě Moniko i vám v sále za to, že jste přišli a přispěli na dobrou věc. Jsem šťastná v soukromém i pracovním životě,“ dodává Magda Malá a není pochyb, že Srdeční záležitosti budou i příští rok. Celým večerem provázel Vladimír Hron, který zpíval, během večera vyprávěl vtipy a v zákulisí i na podiu se svěřil, jak málem nestihl začátek akce, protože šel do jiného divadla. Mezi další hudební hosty patřil Radek Žalud, Madonna Revival, sbor Prážata či ATS Rytmic.

Zdroj:

Článek na serveru sestricka.com


Související články:

ŽENA-IN.cz - Známé tváře podpořily Nadaci Magdy Malé, a pomohly tak maminkám s dětmi


Účast Prážat na soutěži Jarní Petrklíč 2013

diplom_prazata_2013_jesenice


Festival pěveckých sborů škol Prahy 4

2012_diplom_prazata_praha4
Diplom za 1. místo


Na Rytíře lékařského stavu pasován profesor Karel Křepela

Slavnostní pasování pneumoftizeologa prof. MUDr. Karla Křepely, CSc., na Rytíře českého lékařského stavu proběhlo 16. března v Tereziánském sále Břevnovského kláštera v Praze. Nový rytíř stavovské organizace přebral rytířskou medaili a písemné stvrzení titulu od prezidenta ČLK MUDr. Milana Kubka.

Česká lékařská komora pravidelně oceňuje své členy již od roku 1996. Titul Rytíř českého lékařského stavu je každoročně udělován jedné z osobností české medicíny, která svým výkonem lékařské praxe či vědeckou činností významným způsobem přispěla k rozvoji medicíny a svým morálním jednáním se stala příkladem a vzorem pro své kolegy. Na rozdíl od řady dalších ocenění je titul Rytíř českého lékařského stavu výjimečný i tím, že jej udělují sami lékaři – rozhodují o něm členové České lékařské komory. Jako v pořadí již 19. člen vstoupil do této pomyslné síně slávy profesor Karel Křepela.
Profesor Křepela se letos dožívá 83 let, zůstává však aktivně činný ve svém oboru. Již 57 let pracuje v Thomayerově nemocnici, nyní pomáhá nemocným dětem jako ordinář na pediatrické klinice. „Více než rytířem se cítím být obyčejným člověkem, obyčejným lékařem, který se každý den snaží plnit Hippokratovu přísahu. Takovým chci zůstat i nadále,“ řekl nový rytíř ve svém závěrečném slovu. Slavnostní atmosféru umocnil zpěv komorního smíšeného sboru Resonance, jehož vystoupení celý večer uzavřelo.

Zdroj: Zdravotnické noviny - mf


Prážata prišla do Lipan s malou hviezdou

V kostole svätého Matrina v Lipanoch spieval zbor Prážata z Prahy, ktorý strávil na Slovensku niekoľko dní. Ich členom je aj desaťročný Tomáš Peč, ktorý hral jednu z hlavných úloh vo filme Jak se krotí krokodýli Vítka Koudelku.

LIPANY. „Najväčším nezbedníkom v zbore je práve naša filmová hviezda Tomáš Peč. Je naozaj veľkým talentom. Vynikajúco spieva i lyžuje. Má teraz zaplatený tréning na ľadovci, no doma si prebojoval, že pôjde na výlet na Slovensko," povedala nám zbormajsterka zboru Prážata Mila Pospíšilová.

„V tomto hlavnom zbore spievam rok, ale predtým som spieval v tom istom, ale mladšom. Vo filme sa mi hralo veľmi dobre, potom mi všetci hovorili: Pozrite, Koudelka. Bolo to zaujímavé. Aj na Slovensku je dobre, bývam tu vo veľmi dobrej rodine," prezradil mladý herec.

Zbor oslávi 25. výročie

„Všetko sa to uskutočnilo vďaka Silvii Nygrynovej, ktorá to všetko sprostredkovala so svojim manželom, hudobným skladateľom Jakubom,„ povedala zbormajsterka zboru Septemthillis Gabriela Pintérová. Zbor si pripravil narýchlo aj jednu slovenskú pesničku. Deti boli ubytované v rodinách. „Teším sa, že sme sa spoznali. Budeme spolupracovať ďalej. So zborom sme videli už mnoho pekných miest, ale Prahu ešte nie. Pôjdeme tam v apríli budúceho roka,“ informovala G. Pintérová.

Na Slovensku sa deťom z Prahy veľmi páčilo. „Ku Slovensku mám veľmi blízko. Už od detstva som sem chodila, no na východe som prvýkrát,„ povedala M. Pospíšilová. Zbor Prážata bude v apríli oslavovať 25 rokov svojho založenia. „Najprv to bol detský zbor a časom sa rozdelil na prípravku, detský a koncertný zbor. Sme amatérsky zbor, som učiteľkou prvého stupňa a toto je môj koníček po práci. Chodia za mnou deti z celej Prahy. V zbore mám 45 detí, ale sem prišlo len 25. Boli sme v Taliansku, Francúzsku, Veľkej Británii, v podstate celej Európe,“ dodala Pospíšilová.

Zdroj: (čor) Korzár


Prážata

aneb... jsou to ještě amatéři?

Prážata je pěvecký sbor, který se skládá z přípravky, hlavního sboru a komorního sboru Resonance.

Všechno to vzniklo už v roce 1984 v Praze - na Jižním Městě - spojením dvou školních sborů, k nimž pak přicházely děti z jiných škol... a pak, že na sídlištích kultura nekvete. Je jich teď zhruba okolo stovky od pěti do dvaceti pěti let. Nějak se jim daří překonávat obvyklou svízel všech pěveckých sdružení, sborů a souborů, totiž nedostatek chlapců vůbec, a pokud jde o dospělejší, pak manko tenorů i basů. Pilně se tu zkouší. Mívají i soustředění v době prázdnin, pořádají vlastní koncerty, spolupracují s rozhlasem i televizí, dokonce i s kanadskou televizní společností, vystupují i na objednávku, a protože mají úspěchy (1.cena z Neerpeltu - Belgie), jsou zváni i na evropské festivaly.

Podíleli se zatím na pěti CD a dělají pro to maximum: například i to, že produkci těch CD zajišťuje manžel sbormistryně, který i kvůli tomu založil a ovšemže vybavil vlastní firmu. Sbormistryně Miloslava Pospíšilová se svými spolupracovnicemi dbá na čistotu intonace a kulturu projevu, a zároveň nějakým způsobem dociluje, že projev všech částí sboru je v nahrávkách přirozený, neprojevuje se tu jinak dost obvyklá „studiová“ strnulost. Repertoár obsahuje chrámovou hudbu (Praetorius, Pergolesi, Gastoldi, Mozart), úpravy lidových písní i skladby současných českých skladatelů (Lukáš, Raichl, Eben, Douša).

Zdroj: Neviditelný pes - Hudba a zvuk


42. evropský festival pěveckých sborů

1994_festival_diplom_1cena
Diplom za 1. místo